Epoksidinės GRINDYS savaime besigruntuojančios ir išsilyginančios
Liejamos Epoksidinės GRINDYS įrengiamos maisto pramonės įmonėse, laboratorijose, sandėliuose, garažuose, elektronikos cechuose – visur, kur reikia tvirtos, atsparios trinčiai, apkrovas atlaikančios, higieniškos, lengvai prižiūrimos, estetiškos ir besiūlės grindų dangos. Polimerinės keramikos grindų danga gali būti lygi, struktūriniu arba šiurkščiu paviršiumi, antistatinė, blizgi, matinė, danga įrengiama greitai, ji atspari bet kokiai agresyviai aplinkai, ilgaamžė, higieniška ir estetiška.
Grindų danga ESM 20/40C-ET
EpSiOn polimerinės keramikos grindų danga ESM 20/40C-ET yra atspari slydimui, smūgiams, daug atsparesnė abrazyviniam poveikiui nei betoninės ar kitų tipų pramoninės grindys, išlaiko savo puikias savybes ir išvaizdą esant intensyviam apkrovimui, kuris būdingas komercinės paskirties patalpoms (pvz. garažų grindims, restoranų ar gamybinėms patalpoms). Ten kur reikalinga, specialių paviršiaus faktūrų pagalba suformuojamos neslidžios dangos - jos naudojamos laiptams ir pėsčiųjų takams, logistikos pakrovimo ir iškrovimo rampoms, kritinėse automobilių stabdymo vietose, daugiaaukščių garažų ar parkavimo aikštelių pakilimams.
Pagal dengimo būdą, dangos storį ir užpildų kiekį epoksidinės grindys gali būti:
- plonasluoksnės - ekvivalentas dažams, dengiamos paroloniniu voleliu, užpildų kiekis minimalus, o jų diametras mikronų dydžio (dangos storis iki 0,5 mm). Panaudojus barstomą ir užvoluojamą abrazyvą, plonasluoksnė dangos paviršius tampa grublėtas ir neslidus.
- savaime išsilyginančios - ekvivalentas skystam glaistui, dengiamos gumine glaistykle ir paskirstomos dygliuotu voleliu (storis iki 4 mm, užpildų kiekis pagal tūrį iki 50%), jeigu naudojamas stambesnės frakcijos užpildas (komponentas C), dangos paviršius tampa šiurkštus ir neslidus.
- storasluoksnės - su dideliu kiekiu užpildų, ekvivalentas tinkui, dengiamos kelne ir trintuve (storis iki 8 mm, užpildų kiekis pagal tūrį iki 85%). Naudojant stambesnės frakcijos užpildus suformuojamas neslidus dangos paviršius - ekvivalentas mozaikiniam tinkui.
EpSiOn polimerinės keramikos grindų danga ESM 20/40C-ET gali būti dengiama visais trimis būdais - varijuojant komponento C (užpildo / abrazyvo) tipą, įterpimo būdą ir kiekį, o taip pat panaudojant skirtingus dengimo ir dangos paskirstymo įrankius.
Parengiamųjų darbų rekomendacijos (jeigu betonas nebuvo dažytas ar dengtas kita danga):
- Esamos grindų dangos būklės įvertinimas:
- Drėkinant betono paviršių vandens pagalba surasti riebaluotus grindų plotus;
- Nustatyti silpnas betono vietas (vizualiai ir akustiniu/stuksenimo būdu);
- Įvertinti paviršiaus nelygumus ir poreikį šlifuoti;
- Nustatyti ar reikalingas esamos dangos mechaninis arba cheminis pašiurkštinimas;
- Nuspręsti ar reikalingas giluminis gruntavimas ir keliais sluoksniais bus dengiama grindų danga;
- Įvertinti ar yra įrengtos betono dangos siūlės ir jeigu yra problematinių vietų - nuspręsti ar reikia įrengti papildomas betono dangos siūles;
- Įvertinti defektinių betono vietų remonto darbų apimtis ir medžiagų poreikį.
- Parengiamieji darbai:
-
Išdaužyti silpną (nekokybišką) betono paviršių ir atšokusio betono sluoksnius;
-
Užglaistyti betono defektines vietas ir sekančią dieną jas nušlifuoti;
-
Jeigu reikia, paviršių chemiškai pašiaušti vandens/sieros rūgšties tirpalo pagalba;
-
Nelygumus užglaistyti, sukietėjus nušlifuoti (išdaužas rekomenduojama prieš glaistant gruntuoti);
-
Jeigu reikalinga, išlyginti paviršių šlifuojant abrazyviniais diskais (teraco šlifavimo mašina);
-
Nuvalyti nuo purvo ir dulkių plaunant vandeniu ir susiurbiant siurbliu;
-
Visu perimetru, kur grindys jungiasi su vertikaliais paviršiais (sienomis), įrengti elastinius plintusus.
-
-
Reikalavimai dangos dengimo aplinkos salygoms:
-
Nenaudoti ant naujai išlieto betono paviršiaus arba jei grindys drėksta iš apačios;
-
Temperatūra nuo +10oC iki +30oC;
-
Betonas ar skiedinys, ant kurio dengiama danga, turi būti švarus, pilnai sukietėjęs ir pilnai išdžiuvęs. Betono paviršių drėgnumas ne daugiau 5%;
-
Apsauga nuo vandens 6 val. po dangos padengimo;
-
Prieš dengiant, betono paviršiai turi būti švarūs, sausi, nuriebalinti, vidutinio šiurkštumo ("G"-ISO 8503-1/2).
-
EpSiOn polimerinės keramikos (epoksido/silicio pagrindu) savaime išsilyginančios grindų dangos ESM 20/40C-ET įrengimo instrukcija:
- Reikalingi įrankiai dangos dengimui
- Specializuotas skiedinio maišytuvas arba galinga mažų sūkių drėlė su dažų maišymo antgaliu.
- Kietos gumos glaistyklė 40-60cm pločio su 2m ilgio kotu, pageidautina reguliojamu kampu ir keičiama guma. Glaistyklė gali būti lygi arba dantyta, priklausomai nuo norimo dangos padengimo storio.
- Dygliuotas volelis 40-60cm pločio su 2m ilgio kotu.
- Vienkartiniai 1-2 l. indai, dažų maišymo mentelės, svarstyklės iki 10kg - 1g tikslumu (jei planuojama dirbti mažais plotais, pvz. dengti laiptų pakopas).
- 5-7l kibiras ir kietas šepetys įrankių plovimui (acetono 5l. bakelis), trikotažinės medžiagos skiautės volelio nusausinimui.
- Lipni juosta dažomų paviršių pakraščių apsiklijavimui.
- Darbiniai akiniai, pirštinės, dygliuotos batų platformos, popierinis rankšluostis.
- Dangos komponentų A ir B paruošimas:
- Komponentus A ir B maišyti ne trumpiau kaip 3min. komponento A kibire, po to palaipsniui pridėti komponentą C (užpildą / abrazyva) ir išmaišyti iki tolygios masės.
- Rekomenduojame visą dangos mišinį perpilti į išorinį pakuotės kibirą ir dar kartą permaišyti 1 min. Visą sumaišytą kiekį sunaudoti per 15 minučių (prie +20oC);
- Dengimo būdas ir abrazyvas:
- Grindų danga pilama tiesiai iš kibiro, dengiama lygia arba dantyta gumine glaistykle, paskirstoma dygliuotu plastmasiniu voleliu;
- Jeigu grindų danga dengiama vienu sluoksniu, abrazyvas barstomas nedelsiant po dangos padengimo ir užvoluojamas dygliuotu plastmasiniu voleliu (jeigu norima aštri abrazyvo faktūra - voluojama lygiu minkštos porėtos gumos voleliu);
- Jeigu grindų danga dengiama dviem sluoksniais, pirmam sluoksniui abrazyvas sumaišomas su komponentais A ir B prieš dengiant emalę. Abrazyvo galima nedėti, jeigu dengiamas betono paviršius yra lygus ir geros kokybės - šiuo atveju pirmas dengimo sluoksnis yra dengiamas kuo ploniau (kaip giliai įsiskverbiantis gruntas). Antrą sluoksnį dengti ne vėliau kaip po 12val. po pirmo sluoksnio komponentų A ir B sumaišymo;
- Antram sluoksniui abrazyvas barstomas nedelsiant po antro sluoksnio padengimo ir užvoluojamas lygiu minkštos porėtos gumos voleliu. Jeigu norima lygios, blizgios dangos - abrazyvas nebarstomas. Jeigu norima švelniai grublėtos dangos - abrazyvas sumaišomas su komponentais A ir B prieš dengiant, o voluojama dygliuotu plastmasiniu voleliu.
- Darbų organizavimas:
- Vaikščiojimui ant nesukietėjusios dangos naudojamos dygliuotos batų platformos;
- Rekomenduojama dirbti 3 žmonių brigada;
- Prieš dengiant didesnį plotą išbandyti ant kelių kvadratinių metrų kartono ar faneros;
- Komponentus A ir B maišyti 3min. komponento A kibire, po to visą dangos mišinį perpilti į išorinės pakuotės kibirą ir dar kartą permaišyti 1 min.
- Dangos darbingumas 15 min., pirminis kietėjimo laikas 3 val., vaikščioti galima po 12val., pilnai sukietėja per 7 dienas (prie 20 laipsnių aplinkos temperaturos).